مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

exp5 2

 ارزیابی صحت امور حسابداری یکی از اهداف بسیار مهم حسابداری است که توسط روش های مختلفی چون بررسی ریز فاکتور ها، بررسی روش ها و رویه ها، ارزیابی و تجزیه و تحلیل نسبت های مالی انجام می شود. صحت امور حسابداری مزایایی از جمله ایجاد قابلیت اطمینان برای سرمایه گذاران، کاهش خطا، بررسی میزان سودآوری و شناسایی نقاط ضعف دارد. به کمک اطلاعات دقیق حسابداری می توان صورت حساب های مالی شرکت را تهیه کرد. 

علاوه بر این در بسیاری از موارد که نیاز به ارائه گزارش رسمی و تایید اسناد و همچنین بررسی و تنظیم اسناد و حسابداری امور بر اساس فاکتور‌های استاندارد برای ارائه به سازمان‌ها، نهاد‌ها و محاکم رسمی است، انجام امور حسابداری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در این زمینه کارشناسان حسابداری ما که دارای مجوز رسمی و صلاحیت در زمینه‌های مذکور هستند به بررسی و ارزیابی صحت امور حسابداری می‌پردازند.

در بسیاری از موارد که روسای شرکت‌های مختلف اعم از خصوصی و دولتی دچار مشکلات و یا حتی با طرح اتهام‌هایی روبرو شده‌اند می‌توانند با استفاده از کارشناسان ما جهت دریافت گزارش رسمی جهت ارائه به محاکم اقدام نمایند و یا در صورتی که نیاز به اثبات عدم شفافیت و یا تایید روند حسابداری وجود دارد باز هم کارشناسان ما صاحب صلاحیت خواهند بود.

امور حسابداری

امور حسابداری شرکت شامل مواردی نظیر استعلام پرداخت ها، پیاده سازی سیستم های اطلاعاتی، ثبت اسناد و مدارک حسابداری، کنترل حسابها و صدور فاکتور هزینه های جاری و هزینه های پرداختی و درآمد حاصل از تولید می باشد. در واقع امور حسابداری گسترده و اغلب حجم زیادی از اطلاعات را دارا هستند بنابراین امکان حفظ ترتیب و پرونده سازی دچار مشکل می شود و نیاز به نظم دارد.

نظم در امور حسابداری

نظم در بحث حسابداری باعث کاهش خطا و کاهش بهم ریختگی می شود. امور حسابداری مبنی بر ارتباطات میان پرونده ها و فاکتورها و رویه های یکپارچه در خصوص ثبت و درج اصولی هزینه ها و درآمد ها است. چنانچه در امور حسابداری شرکت روش ها و رویه ها به صورت منظم پرونده سازی و درج نشوند مشکلاتی از قبیل خطا و تناقض در داده های کلان به وجود می آید که نیاز به ارزیابی مجدد دارند.

ارزیابی صحت امور حسابداری

ارزیابی مجدد تمامی امور حسابداری شامل بررسی تمام رویه ها و تمامی روش های تجزیه و تحلیل حسابداری می شود. ارزیابی صحت داده ها اغلب با روش هایی نظیر بررسی پرونده های مدیران، بررسی سیستم های کنترل داخلی، بررسی مانده حسابهای بدهکاری و بستانکار، تطابق مقدار موجودی های انبار با اطلاعات مالی، بررسی اطلاعات بخش فروش با اطلاعات حسابداری می شود. عمده کار ارزیابی صحت امور حسابداری مربوط به اطلاعاتی است که بخش حسابداری ارائه می دهد به این صورت که ابتدا گزارش های حسابداری بررسی می شود و سپس در راستای صحت آنها تحقیقات میدانی و مشاهدات عینی آغاز می شود.

مزایای ارزیابی صحت امور حسابداری

از جمله مزایای صحت امور حسابداری می توان به ایجاد قابلیت اطمینان به سرمایه گذاران و سهامداران اشاره کرد. زمانی که سهامداران و سرمایه گذاران گزارش های مالی و حسابداری را مشاهده می کنند در صورت صحت امور حسابداری و گزارش ها سهامداران و سرمایه گذاران نسبت به کسب و کار اطمینان یافته و برای سرمایه گذاری های مجدد آماده خواهند شد. این موضوع سبب می شود افراد به همکاری با شرکت راغب شوند.

ارزیابی صحت امور حسابداری شامل بررسی صحت تمامی اطلاعات و داده های حسابداری و تجزیه و تحلیل رویه ها و شیوه های حسابداری است. ارزیابی صحت امور حسابداری باعث می شود تناقض ها و اشتباهات مالی شفاف سازی شوند و اصلاح گردند. ارزیابی صحت امور حسابداری باعث می شود اطمینان به ارقام و اطلاعات بالا رفته و با مشخص شدن نقاط ضعف و نقاط قوت ضریب بازدهی افزایش یابد.

بنابراین عوامل مختلفی ممکن است در امور حسابداری شرکت ها، سازمان‌ها و مراجع خصوصی و دولتی نقش داشته باشند که نیازمند ارائه گزارش رسمی و تنظیم اسناد به گونه‌ای هستند که احتمال بروز خطا و اشتباه و در ادامه به وجود آمدن مشکلات و طرح اتهام در آن به صفر برسد. کارشناسان ما با چند دهه سابقه در امور حسابداری و بازرسی آماده ارائه خدمات، به افراد حقیقی، شرکت‌ها، مدیران و سازمان‌های دولتی هستند.

 

حسابداری برای صورت وضعیت های مالی نیاز به اطلاعات مالی بسیار دقیقی شامل اطلاع از میزان املاک و مستغلات، میزان درآمد های جاری، میان مدت و دراز مدت، پرداختی های جاری و بلند مدت، ارزیابی سهام و میزان ارزش تمام دارایی های خالص دارد. حسابداری در امور مربوط به تهیه ترازنامه برای مهاجرت نیز انجام می‌شود. این گونه حسابداری ها با توجه به اصول و قوانین مورد نظر کشور مهاجر پذیر اعم از ریز درآمد ها، ریز پرداخت ها، وام های جاری و وام های بلند مدت، میزان کل سرمایه، سرمایه در گردش و غیره ارائه می شود.

در ترازنامه مالی در نظر گرفتن موارد مذکور بسیار اهمیت خواهد داشت چرا که باید با اسناد و مدارک قابل استنادی درخواست مهاجرت صادر شود و از آن جا که پیچیدگی‌های زیادی در خصوص انجام امور حسابداری وجود دارد معمولا حسابداران حرفه‌ای و رسمی اقدام به انجام امور حسابداری و بعضا حسابرسی می‌نمایند.

ترازنامه مالی مهاجرت

جهت اثبات تمکن مالی کافی به دولت کشور های مهاجر پذیر از ارائه ترازنامه سالیانه و ماهیانه استفاده می شود. هر کشوری طرز نوشتار قانونی ترازنامه خود را دارد. ترازنامه مالی مهاجرت شامل اعلام میزان دارایی های عرصه و اعیان، املاک و شرکت های تجاری و میزان درآمد جاری و بلند مدت، میزان وام های دریافتی و سرمایه ثابت و سرمایه در گردش و پرداختی های ماهیانه و بلند مدت است.

ترازنامه مالی برای دریافت انواع ویزای مهاجرت الزامی است اما بسته به نوع مهاجرت معمولا از روش‌های مختلفی برای تنظیم آن استفاده می‌شود. برای مثال برای دریافت ویزای سرمایه گذاری تراز مالی بیش از هر موضوع دیگری اهمیت خواهد داشت. همانطور که اشاره کردیم علاوه بر نوع ویزا کشور‌های مختلف نیز استاندارد‌های خاصی برای ترازنامه در نظر می‌گیرند. برای مثال می‌توانید در منوی سایت شرایط ترازنامه مالی کانادا، آمریکا، ترکیه و استرالیا را مطالعه نمائید.

حسابداری ترازنامه مالی

حسابداری ترازنامه مالی توسط کارشناس در وهله اول بررسی قوانین و نحوه استعلام دارایی ها است و در وهله دوم نوشتن و ارائه حساب مالی با استفاده از نرم افزار های حسابداری است. بخش عمده تهیه ترازنامه مالیاتی توسط حسابداری شرکت انجام می شود و سپس برای ارزیابی دقیق تر به کارشناس حسابرسی تسلیم می گردد وی وظیفه مطابقت ها و اطلاع از صحت داده را بر عهده دارد. موضوع حسابرسی را در یادداشت دیگری بررسی خواهیم نمود.

تهیه ترازنامه مهاجرت

کارشناس حسابداری معمولا لیست جامع از درآمدها و میزان دارایی ها در دسترس دارد. حال اینکه چگونه آنها را ارزیابی کرده و چگونه اعلام دارد که برای کشورهای اروپایی و امریکایی مهاجر پذیر مورد قبول واقع شود به شیوه نامه و قانون تجاری و مالیاتی کشور بستگی دارد. اغلب ترازنامه ها شامل اطلاعات و محاسبات دقیق هستند که اثبات می کند شخص دارای تمکن مالی کافی است و در صورت پذیرفته شدن سربار دولت استرالیا، انگلیس، آلمان و سوئد یا سایر کشورها نخواهد بود و با انجام کارآفرینی و سرمایه گذاری و امثالهم می تواند به توسعه اقتصاد کمک نماید. لذا جهت تهیه ترازنامه می توان از روش های ترسیمی با جدول و نمودار در نرم افزار کمک گرفت.

ترازنامه مالیاتی که برای کشور های مهاجر پذیر تهیه می شود، ابتدا توسط کارشناس حسابداری تهیه شده و در مواقعی ضروری مانند ارزیابی به کارشناس حسابرسی ارائه می دهد. در واقع ترازنامه مهاجرت توسط وکیل مورد پیگیری و بررسی قرار می گیرد.

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :

* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان


* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

 

******************************
سید مهرداد جوادی
کارشناس رسمی دادگستری

 exp-co1