مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

گزارش ارزیابی به زبان انگلیسی مهاجرت به کانادا و استرالیا

افراد زیادی علاقمند به مهاجرت به استرالیا هستند و یا هم اکنون به عنوان مهاجر در این کشور زندگی می‌کنند. همواره مهاجرت با مسائلی هم روبرو بوده است. مسائل مالی، اقتصادی، کاری، سرمایه گذاری و حتی مواردی چون ازدواج و طلاق. همین موارد ممکن است مشکلاتی را برای مهاجران و یا متقاضیان مهاجرت به وجود بیاورد که کارشناسان ما در این حوزه به بررسی و ارائه مشاوره می‌پردازند.

مهاجرت استرالیا

بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله تحصیل، سرمایه گذاری، اقامت و... تصمیم به مهاجرت می گیرند. یکی از گزینه های پر طرفدار برای مهاجرت، استرالیا می باشد. ممکن است در نگاه اول مهاجرت به کشور استرالیا بسیار ایده آل باشد؛ اما مطمئنا معایبی هم دارد که بهتر است قبل از مهاجرت در مورد آن اطلاعاتی بدست آورید.

معایب مهاجرت به استرالیا

با اینکه مهاجرت به استرالیا دارای مزایایی است اما نمی توان از معایب آن چشم پوشی کرد. اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد مشکلات مهاجرت به کشور استرالیا اطلاعاتی بدست آورید.

مشکل هزینه زندگی در مهاجرت به استرالیا

یکی از مشکلات مهاجرت به استرالیا، هزینه بالای کالاهای اساسی است. در واقع شما باید درآمد بالایی داشته باشید تا بتوانید از پس مخارج زندگی در این کشور بربیایید. در اصل دلیل اینکه دولت استرالیا به خانواده ها برای تولد نوزادشان، کمک می کند؛ هزینه های بالای زندگی است.

پیدا کردن شغل مناسب یکی از معایب مهاجرت به استرالیا

یکی از مشکلاتی که ممکن است در مهاجرت به استرالیا با آن مواجه می شوید، پیدا کردن شغل مناسب است. البته منظور این نیست که در استرالیا کار نیست بلکه شما می توانید شغل هایی با درآمد بالا داشته باشید فقط به شرط اینکه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. پیشنهاد می کنیم قبل از مهاجرت، در مورد شغل های مورد نیاز در استرالیا تحقیق نمایید.

موقعیت کشور استرالیا و معایب مهاجرت به استرالیا

استرالیا نه تنها از بقیه کشورها دور می باشد، بلکه شهر های این کشور هم فاصله زیادی از هم دارند و رفت و آمد به آنها دشوار می باشد. هم چنین این کشور از سیستم حمل نقل خوبی برخوردار نیست و برای رفتن به یکی از شهر های اطراف، باید ساعت ها در مسیر باشید.

قیمت بالای مسکن و مشکلات مهاجرت به استرالیا

یکی از معایب مهاجرت به کشور استرالیا، قیمت بالای مسکن می باشد. شهرهای سیدنی و ملبورن هر در لیست گران ترین شهر های دنیا قراتر گرفته اند.  البته تنها گرانی نیست بلکه دولت برای جلوگیری از بالا رفتن قیمت مسکن، جلوی ساخت و ساز را گرفته و به همین دلیل اکثر خانه های استرالیایی قدیمی هستند. پس اگر درآمد بالایی ندارید، مطمئنا مجبور می شوید در یکی از همین خانه های قدیمی زندگی کنید. توصیه می کنیم قبل از مهاجرت به این مساله توجه نمایید.

مشکلات مهاجرت به استرالیا و هزینه تحصیل

یکی دیگر از مشکلات مهاجرت به استرالیا، هزینه تحصیل است. با اینکه سیستم آموزشی استرالیا فوق العاده می باشد اما هزینه های تحصیل در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالا می باشد. اگر قصد دارید برای تحصیل به استرالیا سفر کنید، حتما هزینه آن را در نظر بگیرید.

مشکلات جغرافیایی در مهاجرت به استرالیا

آب و هوای کشور استرالیا یکی از مشکلاتی است که باید از قبل از مهاجرت به آن توجه کنید. اکثر مناطق ایران، دارای آب و هوای خشک است ولی شهرهای استرالیا در نزدیکی اقیانوس قرار دارند و از رطوبت بالایی برخوردار هستند و تحمل این شرایط آب و هوایی برای ایرانیان می باشد.

موارد فوق تنها بخش عمومی از مشکلات مهاجرت به استرالیاست. در دیگر مطالب ما می‌توانید به مشکلات ناشی از شراکت و یا سرمایه گذاری در این کشور‌ها و گاها مشکلات حقوقی که در این کشور‌ها ایجاد می‌شود مراجعه کنید. در صورت نیاز به مشاور می‌توانید با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل نمائید.

 

کشور استرالیا به دلیل شرایط مساعد، انگلیسی زبان بودن، اقتصاد قوی و فرهنگ مهاجر پذیر یکی از قطب های جذب مهاجر است. استرالیا نیز مانند بسیاری از کشور‌های جهان روش‌های متفاوتی را برای جذب مهاجر در نظر گرفته است. اما به اعتبار سخن بسیاری از کارشناسان دریافت ویزای استرالیا بسیار دشوار است به همین دلیل برای اخذ اقامت باید به نوع ویزای درخواستی و همچنین مدارکی و مستداتی که پلیش مهاجرت استرالیا دریافت می‌کند توجه خاصی نمود. در این یادداشت به روش های مهاجرت به استرالیا می‌پردازیم و بخشی از خدمات کارشناسان رسمی دادگستری در خصوص مهاجرت را تشریح خواهیم نمود.

از روش های مهاجرت به استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1_ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی:

این روش یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت به استرالیا است. در این روش سرمایه گذار باید یک ویزای اقامت چهار ساله دریافت کند که تحت عنوان "ویزای 188" استرالیا شناخته میشود. برای اخذ این ویزا دارا باید واجد شرایط زیر باشید:

_سن کمتر از 55 سال باشد.

_اموال منقول و غیر منتقول شما به میزان 800000 دلار استرالیا باشد.

با داشتن این شرایط شما میتوانید برای اخذ ویزا اقدام کنید و مدارک مربوط مانند: قیمت گذاری املاک، طرح کسب و کار و قیمت گذاری املاک را ارسال کنید، و پس از ورود به استرالیا برای راه اندازی یک کسب و کار یا ثبت شرکت اقدام کنید.

با داشتن شرایطی همچون دو سال فعالیت کسب و کار، سرمایه گذاری 200000 دلار استرالیا در کسب و کار و یا حداقل 300000 دلار گردش مالی سالیانه برای خود و همه اعضای خانواده اقامت دائم را اخذ کنید.

2_ مهاجرت از طریق تخصص و مهارت:

استرالیا دارای اقتصادی قوی و در حال رشد است و اگر تخصص و مهارت خاصی دارید می‌توانید برای اخذ ویزا از این کشور اقدام کنید. شرایط مهاجرت به استرالیا را در هریک از این ویزا‌ها بررسی خواهیم نمود.

اگر در این کشور کارفرمایی میتواند اسپانسر شما شود، میتوانید از طریق ویزای 186 استرالیا برای مهاجرت اقدام کنید.

اگر تخصصتان به نحوی است که می‌توانید به شکل مستقل و بدون نیاز به اسپانسر امتیاز 65 را کسب و از ویزای 189 استفاده کنید. امتیاز 65 از طریق مواردی همچون سن، تحصیلات، سابقه کاری و میزان تسلط به زبان انگلیسی کسب می‌شود.

با داشتن اسپانسر ایالاتی از یکی از ایالت های استرالیا 5 امتیاز را به راحتی به دست می آورید و از ویزای 190 استرالیا استفاده می‌کنید‌.

اگر یک ایالت کم جمعیت اسپانسرتان شود 10 امتیاز به راحتی به شما تعلق میگیرد و از آنجایی که سیاست استراليا تمرکز زدایی از شهر های بزرگ است، متقاضیان این ایالت های کم جمعیت شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارند، و میتوانند از ویزای 489 و 187 استفاده کنند .

اگر فارغ التحصیل رشته های فنی و مهندسی دانشگاه امیر کبیر یا تهران هستید با استفاده از ویزای 476 استرالیا در این کشور به مدت 18 ماه می‌توانید زندگی و در زمینه تخصصتان کار کنید، و بعد از دریافت امتیاز لازم از طریق انواع ویزا های ماری اقدام به اخذ اقامت دائم استرالیا کنید ‌.

3_ مهاجرت از طریق خانواده:

اخذ اقامت استرالیا از خانواده به سه طریق انجام می‌شود:

الف) اگر خودتان اقامت دائم استرالیا را داشته باشید، فرزندتان میتواند از طریق  ویزای فرزند به استرالیا مهاجرت کند.

ب) اگر فرزند شما اقامت دائم استرالیا را داشته باشد میتوانید از طریق ویزای والدین به استرالیا مهاجرت کنید.

پ) اگر همسر یا نامزد شما استرالیایی است و یا اقامت دائم استرالیا را دارد میتوانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ازدواج و یا نامزدی استفاده کنید، که در این صورت ابتدا یک ویزای اقامت موقت برای شما صادر میشود که اعتبار آن دو سال برای ویزای ازدواج و نه ماه برای ویزای نامردی میباشد.

4_ مهاجرت از طریق ویزای بازنشستگی:

استرالیا برای افراد بازنشسته ای که قصد دارند سال های بازنشستگی شان را در این کشور بگذرانند ویزای بازنشستگی صادر میکند. شما باید ثابت کنید که از وضعیت مالی مطلوبی برخوردار هستید، بیش از 55 سال سن دارید و فقط باید به همسرتان وابستگی داشته باشید. این ویزا موقتی است اما امکان تمدید آن وجود دارد. در حال حاظر این ویزا به برخی از کشور ها از جمله از ایران تعلق نمیگیرد‌.

5_ مهاجرت از طریق تحصیل:

از پنجاه دانشگاه برتر دنیا، پنج دانشگاه آن در استرالیا قرار دارد و این کشور سومین مقصد جذب تحصیلی در دنیا است. اقامت ویزای تحصیلی استرالیا موقت است و تنها تا پایان دوران تحصیل اعتبار دارد. برای اخذ این ویزا قبل از شروع سال تحصیلی باید اقدام کنید، و در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش داشته باشید. پس از اتمام تحصیلات میتوانید در رشته تخصصیتان کار پیدا کنید و از این طریق برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی کامل با مراحل دریافت هر کدام از این ویزا ها در کشور استرالیا پیشنهاد میکنم از کارشناسان رسمی دادگستری استفاده نمائید.

 

مهاجرت به کانادا و استرالیا سرمایه‌گذاران Investors

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :

* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان


* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

 

******************************
سید مهرداد جوادی
کارشناس رسمی دادگستری
exp-co1