مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

exp-co1

 

 

دولت کشور کانادا برای پذیرش افراد غیر بومی و اخذ اقامت برای مهاجران راه های زیادی قرار داده است تا بتواند با جذب سرمایه و نیروی انسانی جوان و متخصص رشد باعث رشد توسعه این کشور شود.

دولت فدرال کانادا با وضع قوانین پایه و در عین حال آزاد گذاشتن پذیرش استانها به هر ایالت این امکان داده است به جذب افراد مهاجر اقدام کنند. بنابراین شما برای مهاجرت به کانادا میتوانید هم از طریق دولت فدرال و هم ایالت های مختلف کانادا اقدام نمایید.

 

روش های مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا می‌توانید با چند روش اصلی در ادامه ذکر میشود شرایط خود را بررسی نموده و از روش مناسب برای مهاجرت منطبق با شرایط خود استفاده کنید.

  1. 1. مهاجرت از طریق خویشاوندی
  2. 2. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  3. 3. اخذ سوپر ویزای کانادا
  4. 4. مهاجرت از طریق برنامه استانی
  5. 5. نیروی متخصص فدرال
  6. 6. ویزای تحصیلی

 

 

مهاجرت از طریق خویشاوندی

مهاجرت خویشاوندی با داشتن خویشاوند  بالای 18 سال در کانادا امکان پذیر است. فرد پذیرنده باید توانایی حمایت مالی از شما را داشته باشد و تحت نظر هیچ سازمان حمایتی نباشد. اخذ این اقامت برای فرزند و همسر دارای اولویت است در ضمن برای اخذ اقامت افراد زیر 22 سال مبلغ 150 دلار کانادا و افراد بالای 22 سال 1040 دلار کانادا هزینه اولیه نیاز دارید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری برای افرادی مناسب تر است که مهارت زبان و یا تخصص  ویژه ندارند. در این مهاجرت سرمایه اولیه بیشتری نسبت سایر روش ها نیاز است چرا که فرد مهاجر باید  ثابت کند که توانایی راه اندازی یک  پروژه را در کانادا دارد. در این روش شما باید به دولت فدرال وثیقه مالی به عنوان تعهد کار ارائه کنید که بعد از 5 سال از اخذ ویزا به شما برمیگردد از سایر مزایای این روش اینست که سن فرد مهاجر در اولویت نیست.

 

اخذ سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا به ویزای خویشاوندی اطلاق میشود. فرد دعوت کننده باید درآمدی معادل بیست و چهارهزار دلار داشته باشد تا بتواند برای والدین خود دعوتنامه سوپر ویزا بفرستد. این ویزا ده سال اعتبار دارد و فرد میتواند به صورت مداوم به مدت دو سال در کانادا اقامت داشته باشد.

مهاجرت از طریق برنامه استانی

ایالت های مختلف کانادا با توجه به شرایط اقتصادی و امکانات رفاهی اقدام به پذیرش نیروی مهاجر میکنند. برای مثال ایالت ساسکاچوان برای افرادای که قصد مهاجرت برای کار کشاورزی را دارند مناسب تر است و هزینه زندگی در آن  در برابر ایالت هایی مانند کبک کمتر است.

ضمنا اگر شخصی اقامت استانی خاص را دارد اجازه اقامت در سایر نقاط کانادا را نخواهد داشت و باید برای سفر های زیر 1 سال نیز با هماهنگی با دولت فدرال این کار را انجام دهد اگر خروج شخص از 2 سال بیشتر شود ویزا شخص لغو خواهد شد.

نیروی متخصص فدرال

برای اخذ  اقامت به عنوان نیروی متخصص  باید سابقه کاری مناسبی داشته باشید داشتن سطح بالای زبان و تحصیلات از جمله مواردی هستند که شانس شما را برای اخذ ویزا بیشتر میکنند چرا که هدف از جذب نیروی متخصص غیر بومی توسعه اقتصادی است و امتیازات با توجه به توان کاری و اقتصادی برای فرد در نظر گرفته میشود. از جمله مواردی که برای اخذ امتیاز حائض اهمیت هستند اثبات توانایی مالی برای زندگی در کانادا ، داشتن مدرک معتبر و نوع شغل می باشد.

ضمنا زمان بررسی لازم برای این نوع پرونده حداقل 6 ماه است.

ویزای تحصیلی

 بسیاری از دانسجویان و دانش آموزان با پرسش‌هایی چون چگونه ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنم روبرو هستند. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا قبل از ورود به کشور بهتر است از یک دانشگاه معتبر پذیرش داشته باشد و کلاس های معتبر زبان مانند آیلتس را پیگیری کنید تا بتوانید سریع تر به نتیجه برسید چرا که اخذ ویزای کانادا بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نیست. شما باید توانایی خود در پرداخت هزینه های دانشگاه را به افسر مهاجرت  ثابت نمایید.

سلامت و عدم سوء پیشینه از جمله شرایط پایه مهاجرت تحصیلی است که توسط افسر اداره مهاجرت بررسی می شود.

بهتر است برای گرفتن اقامت تحصیلی در مقاطع بالاتر از کارشناسی اقدام کنید و رشته ای میخواهید ادامه تحصیل بدهید مرتبط با رشته تحصیلی قبلی شما باشد.

برای تامیین هزینه های زندگی فردی در کانادا به طور متوسط به 10 هزار دلار کانادا نیاز دارید. و اگر داری خانواده 2 یا 3 نفره هستید 14 هزار الی 16 هزار دلار کانادا احتیاج دارید.

مزایا و مشکلات مهاجرت به کانادا

کشور کانادا از لحاظ امنیتی جز کشور های امن جهان است مردم این کشور پذیرای فرهنگ های گوناگون هستند و این کشور بسیار مهاجر پذیر است. خدمات اجتماعی در این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و افراد مقیم از  سیستم درمانی و تحصیلات رایگان برخوردار اند.

اقتصاد کانادا در مقایسه با اقصاد جهانی درچار رکود کمتری است و از ثبات و رونق زیادی برخوردار است. امکانات رفاهی این کشور مانند پارک و کتابخانه و.. شرایط ایدآلی دارند اما در برابر همه این مزایا برای یک فرد مهاجر سازگاری با شرایط کشور جدید سخت است چرا که این کشور از لحاظ آب و هوایی سیستم متنوعی دارد و بیشتر درای زمستان های سرد و طولانی است.

اقامت در کانادا به دلیل هزینه های بالای مسکن خصوصا در نقاط پرجمعیت و ایالت های صنعتی و تجاری همانند کبک هزینه بالایی دارد. دولت و سیستم مالیاتی این کشور نیز از پیچیدگی ها و قوانین سنگینی برخوردار است.

اما  در نهایت شما با توجه به شرایط خود و میزان انطباق با شرایط کانادا در صورتی که درخواست مهاجرت به این کشور دارید می توانید با کمک کارشناسان ما جهت تنظیم مدارک خود و تهیه ترجمه مدارک و تنظیم ترازنامه مالی و سایر امور اقدام نمائید.

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :

* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان


* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

 

******************************
سید مهرداد جوادی
کارشناس رسمی دادگستری

No Internet Connection