مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

مهاجرت به ترکیه

ترکیه، رسما به جمهوری ترکیه (به ترکی: درباره این صدا جمهوری ترکیه، تلفظ، یک کشور قاره در اوراسیا است، به طور عمده در آناتولی در غرب آسیا، با بخش های کوچک تر در peninsul بالکان در جنوب شرقی اروپا ترکیه دموکراتیک، سکولار است. ، واحد، اگر جمهوری پارلمانی با میراث متنوع فرهنگی ترکیه توسط هشت کشور هم مرز است: یونان و بلغارستان در شمال غرب؛ گرجستان در شمال شرقی، ارمنستان، معادن سرشار آذربایجان نخجوان و ایران در شرق، عراق و سوریه به جنوب.. کشور است که توسط دریاها در سه طرف محاصره: دریای اژه در غرب، دریای سیاه در شمال و دریای مدیترانه در جنوب بسفر، دریای مرمره و تنگه داردانل، که با هم به صورت ترکی. تنگه، تقسیم تراکیه و آناتولی؛ آنها همچنین اروپا و آسیا جدا آنکارا پایتخت است در حالی که استانبول بزرگترین شهرستان کشور و مرکز فرهنگی و تجاری اصلی است که در حدود 70-80٪ از ضد. شهروندان Y است ها خود را گروه های قومی شامل turks.oth قومی است از نظر قانونی به رسمیت شناخته شده (ارامنه، یونانیان، یهودیان) و به رسمیت شناخته نشده (کردها، اعراب، چرکس، آلبانی، بوسنی، گرجی ها، و غیره) minorities.kurds بزرگترین گروه اقلیت قومی، و تا حدود 20٪ از جمعیت.

این منطقه از ترکیه از زمان پارینه سنگی توسط تمدن های مختلف باستانی آناتولی، و همچنین آشوریان، یونانیان، تراکیان ها، فرنگیها، اورارتوها و ارامنه ساکنان شده است. پس از پیروزی اسکندر کبیر، منطقه هلینی، یک فرایند است که تحت امپراتوری روم و انتقال آن به امپراتوری بیزانس را ادامه داد. سلجوقی ترک شروع به مهاجرت به منطقه در قرن 11th، شروع روند را Turkificatio، که با پیروزی سلجوقی بر Averil در نبرد ملازگرد در 1071. سلجوقی سلجوقیان روم تا حمله مغول در 1243 حکومت آناتولی شتاب گرفت ، هنگامی که آن را به beyliks کوچک ترکیه هم پاشیده است.

در اواسط قرن 14 عثمانی آغاز شده متحد آناتولی و یک امپراتوری شامل بسیاری از جنوب شرقی اروپا، غرب آسیا و شمال آفریقا ایجاد، تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ در اوراسیا و آفریقا در طول اوایل دوره مدرن. امپراتوری رسید اوج قدرت خود را در قرن 16، به خصوص در زمان سلطنت (1520-1566) از سلیمان. این قدرتمند و با نفوذ دو قرن باقی مانده، تا زمانی که در عقب نشینی قرن importante 17 و 18 آن را مجبور به صرفنظر کردن از سرزمین های استراتژیک در اروپا، سیگنالینگ از دست دادن قدرت نظامی سابق و ثروت. پس از 1913 عثمانی کودتای که به طور موثر تحت کنترل از سه پاشا قرار دادن کشور امپراتوری عثمانی تصمیم به جو سازمان ملل متحد قدرت های مرکزی در طول جنگ جهانی دوم که در نهایت با نیروهای متفقین شکست خوردند. در طول جنگ، دولت عثمانی نسل کشی [III] در برابر ارمنی، آشوری و پونتیک شهروندان یونانی آن متعهد است.

پس از جنگ، conglomeratio از سرزمین و مردم که قبلا تشکیل شده امپراتوری عثمانی به چندین کشور جدید تقسیم شد. جنگ استقلال ترکیه (1919-1922)، آغاز شده توسط مصطفی کمال آتاتورک و همکارانش در برابر متفقین اشغال، draughty در لغو سلطنت در سال 1922 و استقرار جمهوری ترکیه در سال 1923 با آتاتورک به عنوان اولین رئيس جمهور آن است. اصلاحات آتاتورک تصویب متعدد، که بسیاری از آنها گنجانیده جنبه های مختلف تفکر غربی، فلسفه، آداب و رسوم و به شکل جدیدی از دولت ترکیه.

ترکیه عضو منشور ملل متحد، از اعضای اولیه ناتو و یکی از اعضای موسس سازمان همکاری و توسعه، سازمان امنیت و همکاری، سازمان کنفرانس اسلامی و G-20 است. پس از آن باد از طریق یکی از اولین اعضای شورای اروپا در سال 1949، ترکیه BEC اما عضو دیپلم EEC در سال 1963، اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا در سال 1995 پیوست و مذاکرات با اتحادیه اروپا در سال 2005. اقتصاد رو به رشد ترکیه و ابتکارات دیپلماتیک آغاز شده آن را به رسمیت شناختن آن به عنوان یک قدرت منطقه ای منجر در حالی که محل ژئوپلتیک و استراتژیک آن است که آن را در طول تاریخ توسط önem داده شده است.

دولت فعلی ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان رئيس جمهور بسیاری از ارل از اصلاحات، مانند آزادی مطبوعات، یک سیستم قانون گذاری کنترل و توازن، و مجموعه ای از استانداردهای لازم برای سکولاریسم در دولت وارونه شده است، همانطور که قبلا توسط آتاتورک به تصویب رسید.